Skaitykla

2 % parama TBSA

2procVisus draugus, bičiulius ir pažįstamus buriuotojus, prijaučiančius ir mylinčius gyvenimą po burėmis, kviečiame paremti Turistinių burlaivių savininkų asociaciją ir skirti 2 % savo gyventojų pajamų mokesčio. Ir jums tai nieko nekainuos. 
Tiesiog pildydami gyventojo pajamų deklaraciją, nepamirškite užpildyti ir FR0512 prašymą.
Tą galite padaryti, pateikus prašymą Valstybinei mokesčių inspekcijai iki gegužės 2 d. 
Užpildyti prašymą Elektroninėje deklaravimo sistemoje.
http://deklaravimas.vmi.lt/…/Prisijungimasperisorinessistem…
Mūsų rekvizitai;
Turistinių burlaivių savininkų asociacija:
Įmonės kodas 300531032
Adresas: Naktigonės g. 3, LT-52181 Kaunas

Lietuvos švyturių istorija

Knygos anotacija :

LIETUVOS ŠVYTURIŲ ISTORIJA” – tai išsamus veikalas apie švyturius ir kitus navigacinius objektus, buvusius ir esamus dabartinėje Lietuvos teritorijoje. Skaitytoją nustebins laivybos ir švyturių istorijos faktų gausa, sukaupta keliolika metų kruopščiai tyrinėjant farologijos sritį. Autorius neapsiriboja Lietuvos teritorija, pateikia netikėtai platų švyturių istorijos paveikslą, nagrinėja įvairius temos aspektus. Tai vienintelė, išsami, su meile švyturiams parašyta knyga, kada nors išleista Lietuvoje. Gausybė iliustracijų ir netikėtos istorinės žnios nepaliks abejonių - tai vertingas istorinis leidinys, turintis didelę išliekamąją vertę.

Knyga Svyturiai

 

AIDAS JURKŠTAS (g.1966) – farologas, švyturių istorijos tyrinėtojas, kolekcionierius, aistringas švyturių ir jūrinės kultūros puoselėtojas. Rengdamas „Baltijos švyturių istoriją“ yra nupiešęs 1500 Baltijos jūros švyturių. Surengęs 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Tradicinio, tarptautinio renginio „Pasaulinė Švyturių Diena“ iniciatorius ir organizatorius Lietuvoje. Atvirukų rinkinio „Senieji Lietuvos švyturiai“(2010) , bei knygos „Anno 1684. Klaipėdos švyturys. Memel“ (2015) autorius. Dalyvavo eilėje radijo, televizijos laidų. Populiarindamas švyturius, dalyvauja konferencijose, skaito pranešimus. Daug keliauja, renka istorinę medžiagą švyturių tema. Svajoja įkurti Baltijos švyturių muziejų. Gyvena Palangoje. 2013 m. įkūrė VšĮ „Aido švyturiai“, veikiančią marinistikos, švyturių bri jūrinio paveldo srityse.

Kontaktai:

VšĮ "Aido švyturiai"

Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Pavogtasis

Besibaigiant 2016 metams mus pasiekė knygų: "Klajonės po jūrą ir save", "Ne Karibų kruizas", "Vyriško torto receptas", "Nulinis plūdrumas", autoriaus, rašytojo marinisto Rimtauto Rimšo penktoji knyga "Pavogtasis"

Pavogtasis, rimtautas rimsas

Trumpa knygos anotacija

 Praradusi teises į vaiką emigrantė ieško būdų susigrąžinti sūnų. Padedama draugių, randa žmogų, apsiimantį vaiką išvogti. Tačiau nepasako jam visos tiesos.

 Įvykiai sukasi apie berniuką, vardu Lukas. Suaugusiųjų sukurtame pasaulyje vaikui belieka tik paklusti. Netikėtai šiame pasaulyje atsiranda žmogus, paklausiantis ir vaiko nuomonės. Net tada, kai, regis, ne vaikui spręst.

 Dėl vaiko grumiasi dvi pusės: valstybės teisėsaugos aparatas su asmeninių interesų turinčiu prokuroru priešakyje ir bevardis prieštaringos reputacijos vyras, galintis pasikliauti nebent savo patirtimi ir nuojautomis. Kuriam iš jų Fortūna atsuks nugarą, lieka neaišku iki pat pabaigos – istorija tęsiasi ir užvertus knygą. Paskutinė scena skirta jūrai. Tačiau jūra visame pasakojime vaidina tikrai ne antraeilį vaidmenį. Jos palytėti herojai nesustoja, nepasuka atgal ir nepasiduoda. Niekada.

***

Tai nėra paprastas nuotykių romanas, − tai tekstas, apeliuojantis į besikraunančiųjų lagaminus sąmonę; apie tai, kad vaikas nėra privati tėvų − juolab vieno iš jų − nuosavybė.

Jei norite įsigyti knygą, tai galite padaryti susisiekę su "Klasiku" el-paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

"Ne Karibų kruizas"


ne karibu kruizas
Pasirodė antras atnaujintas ir papildytas Rimtauto Rimšo "Ne karibų kruizas" knygos leidimas 

Pasakojimas apie Jūrą ir jachtavimą, apie senelį ir anūką, apie tai, kaip iš paprasto miesto berniuko tampama jūrininku. O gal− istorija apie Meilę, kurios pabaigoje kažkodėl įdėtas jūrinių terminų žodynėlis?..

Suaugėliai kartais irgi nori pabūti vaikais.Man regis, šią knygą penkiasdešimtmẽtis parašiau sau – vaikui, kuris jau savarankiškai galėjo buriuoti. Taip taip − nugriebus iš tėčio dirbtuvės medgalį ar skiedrą, iš močiutės komodos audeklo skiautę – pasidirbti laivą ir plaukti plaukti plaukti − palijus mūsų gatvėje balų niekada netrūkdavo. Vėliau balas, skiedrinius laivus pakeitė kitos jūros, kitokie laivai. Tik− ar tikresni?

Norintys įsigyti knygą susisiekite su autoriumi Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Buriuotojų diena

planas

Rugsėjo 7 dieną 19 val. Buriuotojų dienos proga http://day.lt/diena/2016.09.07organizuojamas plaukimas, kurio metu pagerbsime anapilin iškeliavusius buriuotojus. Renkamės 18.45 Neptūno (antros Kauno marių)  įlankos prieigose. 19 val. pradedamas eskadrinis jachtų plaukimas, vainiko nuleidimas skirtas pagerbti anapilin išėjusus buriuotojus. Reikalavimai Kpt. ir jachtoms: Kpt. turi turėt atitinkamą kvalifikaciją. B.J. turi būti techniškai tvarkinga.

Jachtų Kapitonams !

1. Pageidautina turėti kiekviename laive po žiburį burėms apšviesti
2. Plaukti kilvateriu nestraksint į šonus ir neatsiliekant nuo kolegų ;)

Burlaivių paradas

Ar žinai, kad 1921 m. rugsėjo 7-ąją buvo patvirtinti Lietuvos jachtklubo įstatai? 
Na, jei iki šiol nežinojai, tai dabar jau tikrai žinai. 
Todėl...
Todėl ta proga darom jachtų paradą. Neklausk kada − taigi rugsėjo septintą. O kad lengviau būtų atsiminti − septintą valandą vakare. 
Kur? − Kauno mariose. Ką darysim? − Ogi tiesiog gražiai vorele (ir visaip kitaip) plauksim. O kas neplauks? − Galės pasižiūrėti nuo Pažaislio šlaitų. 
Kas dar? − škiperis Egidijus Nasevičius, siūlo šią datą pavadinti Buriuotojų diena. Jei tu „už“ − spausk savo facebook „dalintis“. 
Kaip viskas vyks? − Jei turi burlaivį − registruokis. Plaukimo parade instrukciją gausi tą pačią dieną.

Renkamės 18.45 Neptūno (antros Kauno marių) įlankos prieigose. 19 val. pradedamas eskadrinis jachtų plaukimas, vainiko nuleidimas skirtas pagerbti anapilin išėjusus buriuotojus.

Daugiau informacijos rasite

https://www.facebook.com/events/643909479104679/

 

49-oji KMR

Sveikiname TBSA prezidentą b/j "Tango" Kpt. Aidą Narbutą ir įgulos narius Paulių Raslavičių, Arūną Dziką, Vaidotą Čepelį ir Igną Černiauską su puikiu pasirodymu 49 -oje Kuršių marių regatoje, kurioje šiemet dalyvavo net 66 burinės jachtos. Su jachta "Tango" 3-ORC grupėje plaukęs Aidas Narbutas su įgula iš penkių etapų, keturiuose finišavo pirmoje vietoje, tik viename liko treti, ir greičiausios jachtos distancijoje B pagal perskaičiuotą laiką iškovojo pirmą vietą.

Navigavimas Švedijos vidaus vandenyse

Kelionė Gegužės 4-12 Vättern ežeru jachta Albin Vega. 
Įgula: Giedrius Dvilaitis už rumpelio ir Raimundas Juodeška už jungą. 
Išėjimas is Askersund (Orebro) Sustojimo uostai ir marinos: Medevi, Vadstena, Halsholmnen, Karlsborg, Stora Forsa ir grįžimas į Askersund.
Viso 150 NM. 
Už uostą mokėjome 13 eur tik Halsholmnen, bet išsiskalbėme rūbus, gavome karštą dušą, virtuvę su viskuo, elektrą. Šiaip visur kitur (nežinau kaip būtų vasaros įkarštyje) galioja principas neklausk ir tau kainos niekas nesakys. Pernakvojimas laisvoje vietoje nieko nestebina ir neerzina, mandagu tik paklausti ar niekeno vietos neužimu jei kas dar grįžtu, bet jei prie švartavimo vietos nėra šviežių virvių ar fenderių - tikėtina, kas viskas gerai. Žmonės malonūs ir visada pataria.

"ŠKVALAS 2016 pavasaris"

Balandžio 21-24 dienomis Mozūrų ežeruose, Lenkijoje buriuotojų klubo "Škvalas" organizuojama "ŠKVALAS 2016 pavasaris" regata.

TBSA nariai "Maxus 24" jachtų grupėje užimė 1 ir 4 vietas iš 14 dalyvavusių jachtų, ir "Antila 27" grupėje 14 vieta iš 17 jachtų.

"Maxus 24"  grupėje:

1 Vieta Kpt. Romas Mališauskas, įgula: Vladimiras Tarkanovas, Juozas Trakymas

4 Vieta Kpt. Eugenijus Sadauskas su įgula.

"Antila 27"  grupėje:

14 Vieta Kpt. Rokas Aleksiūnas su įgula.

"ŠKVALAS 2016 pavasaris" pasižymėjo pakankamai ekstremaliomis oro sąlygomis, pasak Kpt. Eugenijaus Sadausko "Penktadienį = keturi nulaužti stiebai, šeši vairai, paskandintas laivas. Suplėšytų burių ir mėlynių niekas neskaičiavo"

 

Batimetriniai žemėlapiai

Gera naujiena buriuotojams, kurie neturi Kauno ar Kušių marių locijų. Jiems nereikės falškyliais matuoti gylių, nes Lietuvos erdvinės informacijos portale jau pateikiami Lietuvos vidaus vandenų batimetriniai duomenys, apima Kauno ir Kuršių marių bei dalį jūros pakrantės gylių informaciją.

seklius

Gylius rasite paspaudę ant nuorodų ir susiradę reikiamą vandens telkinį

1 nuoroda

2 nuoroda

 

 

 

Nulinis plūdrumas

rimtautas rimsas nulinis pludrumas

  Vienas buriavimo entuziastas labai taikliai yra pasakęs, kad Rimtauto Rimšo knygose nemokoma nei kaip iškelti grotą, nei stakselį. Juolab − spinakerį. Kitas, matyt, koks daktaras ar chemikas teigia, kad druskos yra mūsų kraujyje, mūsų prakaite, mūsų ašarose. Ir būtent ta druska traukia mus prie pirmykščio šaltinio − jūros. Ką mes joje randame − kita kalba. Randame kiekvienas. Savyje. Be šių ieškojimų ir atradimų visi tie genakeriai ir topseliai − tik beprasmis burių valkiojimas ir laiko švaistymas.

  Beje, gimdymo takais jau slenka dar viena, ketvirtoji R. Rimšo knyga gal kiek techniniu, tačiau jūriniu pavadinimu: Nulinis plūdrumas. Įkvėpti oro ji turėtų dar šiemet − puiki naujametinė dovana vandenų visuomenei. 

Daugiau informacijos apie knygą rasite Rimtauto Rimšo virtualiame uoste 

Knygą su autoriaus dedikacija galima įsigyti susisiekus su autoriumi Tel 8 698 09565 arba e-paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

B/J Scorpio, Kpt. Gintaro, knygos "Nulinis plūdrumas" recenzija "NULINIS PLŪDRUMAS" ir paplūdę mintys

Škiperio Egidijaus Nasevičiaus pastėjimai Rimtautas Rimšas: Nulinis plūdrumas